Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Mocne rozpoczęcie Enea Tri Tour w Sierakowie

Mocne rozpoczęcie Enea Tri Tour w Sierakowie

Liczymy, że nie jesteście zdziwieni,  jeżeli pamiętacie ten cykl imprez pojawiał się już na naszych łamach. W tym sezonie nie jest inaczej lecz tym razem ogólnopolska impreza wkracza na światowe salony. Mimo, że nie jest to nasz ukochany Międzyrzecz warto tam być. Sieraków i jego cykl triathlonowy zostaje włączony do światowych rankingów. Już w najbliższy weekend (30-31 maja) odbędą się zawody JBL Triathlon Sieraków, które zainaugurują tegoroczny sezon Enea Tri Tour.

 

Impreza  nabiera w tym roku nowego znaczenia. Podczas Mistrzostw Polski na dystansie 112,95 km w „Krainie 100 jezior” będą rywalizować najlepsi Polscy zawodnicy.

Miłośnicy triathlonu na stałe wpisali już do swoich kalendarzy startowych Sieraków. Zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem z dwóch powodów  – niezwykle wymagającym, lecz pięknym trasom, które są solidnym sprawdzianem formy u progu sezonu oraz niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze.

Rywalizacja podczas JBL Triathlon Sieraków będzie się toczyć na dwóch dystansach – 56,5 km
(tzw. „ćwiartka”) oraz 112,95 km (popularna „połówka”). Podczas tegorocznych zawodów to właśnie na „połówce” odbędą się Mistrzostwa Polski, na które, oprócz tysięcy entuzjastów triathlonu, zawitają najlepsi zawodnicy z kraju. Wśród nich znajdą się reprezentanci Enea Tri Tour Team, którzy bronią tytułów mistrzowskich sprzed roku – Ewa Bugdoł oraz Kacper Adam.

To właśnie od tego sezonu najlepsi polscy zawodnicy (m.in. Kacper Adam, Ewa Bugdoł, Agnieszka Jerzyk, Bogumił Głuszkowski) startują w jednym zespole. – Stworzyliśmy Enea Tri Tour Team, ponieważ zależy nam na rozwoju triathlonu w Polsce. Jak pokazał przykład innych sportów –  nic tak nie pomaga dyscyplinie, jak sukces na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że dzięki tej mieszance młodości i doświadczenia już niedługo doczekamy się medalistów na imprezach największej rangi – mówi Grzegorz Kinelski, wiceprezes Enei ds. handlowych.

– Jestem w świetnej formie! – podkreśla broniący tytułu mistrzowskiego Kacper Adam. - Wykonałem dobrą pracę treningową podczas zimy, wystartowałem w kilku wyścigach za granicą, które miały za zadanie doprowadzić mnie do optymalnej dyspozycji właśnie teraz, na czas Mistrzostw Polski w Sierakowie. Dodaje również, że mimo silnej obsady Mistrzostw Polski, nikogo się nie obawia. – Nie sprawdzałem nawet listy startowej. Konkurenci nie są moimi przeciwnikami, dzięki nim jestem w stanie wspiąć się na mój najwyższy poziom. Im mocniejsi rywale, tym mocniej mnie napędzają  – dodaje Kacper Adam.

Wydaje się, że tegoroczna rywalizacja o Mistrzostwo Polski na dystansie 112,95 km wśród mężczyzn będzie zacięta, jak nigdy wcześniej. Oprócz Kacpra Adama wystartują m.in. Bogumił Głuszkowski – aktualny wicemistrz Europy na dystansie średnim w swojej kategorii wiekowej, Daniel Formela – wicemistrz Europy w duathlonie, czy Jakub Brzeziński – zwycięzca ostatniej imprezy z cyklu Road to Enea Challenge Poznań.

Ciekawym akcentem w Sierakowie będzie start kilku żołnierzy elitarnych jednostek specjalnych, w ramach koordynowanego przez Stowarzyszenie KRS Formoza projektu „Ultratriathlonem przez Polskę”. – Cieszymy się, że będziemy mogli zaprosić do naszej triathlonowej rodziny tak wyjątkowych zawodników i wziąć udział w tak szlachetnym projekcie – podkreśla Wojciech Kruczyński, Prezes Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour. – To będzie ciekawe doświadczenie nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich zawodników startujących na naszych imprezach.

JBL Triathlon Sieraków to również pozasportowe emocje. Każdy będzie mógł odwiedzić Strefę Expo, w której zaprezentowane zostaną nowinki ze świata sportu. Podobnie jak na pozostałych imprezach cyklu, Grupa Enea przygotowała specjalną strefę dla kibiców. Na dorosłych i najmłodszych będą czekały liczne atrakcje pod hasłem ENERGIA + Aktywne życie.

Zajęcia w Strefie ENERGIA + Aktywne życie poprowadzi Natalia Rybarczyk, m.in. Akademicka Mistrzyni Świata w taekwondo, srebrna medalistka Wojskowych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W strefie przygotowanej przez Grupę Enea każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsi poznają podstawy taekwondo, panie będą mogły spróbować swoich sił w nietypowej odmianie fitness, a podczas zajęć SELEKCJA JEDNOSTKI SPECJALNE zmęczą się nawet najwięksi pasjonaci sportu. Kiedy dorośli będą odpoczywali, najmłodsi będą mogli próbować swoich sił na dmuchanym torze przeszkód, zorganizowanym przez Jerzego Górskiego, Mistrza Świata w podwójnym triathlonie. Dodatkowo Grupa Enea zaprasza na elektryzujące koło fortuny, w którym kibice będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

Szczegółowy harmonogram zawodów można sprawdzić pod linkiem: http://triathlonsierakow.pl/pl/info/harmonogram.

Strefa ENERGIA + Aktywne życie

Sobota – 30.05

10:00 – 11:00

Taekwondo olimpijskie – zajęcia dla dzieci

13:00 – 14:00

SELEKCJA JEDNOSTKI SPECJALNE – zajęcia dla pasjonatów sportu, którzy lubią się zmęczyć

15:00 – 16:00

POWER KICK – zajęcia fitness z wykorzystaniem sztuk walki dla Pań

Niedziela – 31.05

11:00 – 12:00

Taekwondo olimpijskie – zajęcia dla dzieci

12:15 – 13:00

SELEKCJA JEDNOSTKI SPECJALNE – zajęcia dla pasjonatów sportu, którzy lubią się zmęczyć

13:15 – 14:00

POWER KICK – zajęcia fitness z wykorzystaniem sztuk walki dla Pań

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.