Menu
Fizyka na wesoło, czyli zupka, szaszłyk i placek…

Fizyka na wesoło, czyli zupka, szas…

            Dmuchanie b...

Opowieści Stołuńskie Pawła Jakuba Sochackiego

Opowieści Stołuńskie Pawła Jakuba S…

            Każda osa...

Nie ściemniaj, rób fotografię…

Nie ściemniaj, rób fotografię…

                      ...

Truskawkowi siłacze i Stołuń

Truskawkowi siłacze i Stołuń

            Czy Leon Pi...

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy Książek!

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy …

  Serdecznie zapraszam n...

Poezja na Głębokim

Poezja na Głębokim

            Festiwale p...

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu 2017

Finał Indywidualnych Mistrzostw Pol…

Fotorelacja z Finału Indy...

Klimaty Agaty… podwodny świat…

Klimaty Agaty… podwodny świat…

            Dużą rybę&h...

AWANS informuje…

AWANS informuje…

            Do 15. sier...

XV Muzyczne Spotkania z Folklorem

XV Muzyczne Spotkania z Folklorem

            Po raz XV w...

Prev Next

Dni Międzyrzecza – nie do końca słoneczne…

Dni Międzyrzecza – nie do końca słoneczne…

            Bluesowe rytmy ze sceny na obszernym placu pod halą Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Drugi dzień bogatego zestawu ofert przygotowanych przez organizatorów – Międzyrzecki Ośrodek Kultury – z okazji corocznych Dni Międzyrzecza.

Na scenie z obszernym recitalem „Białe Kruki”, jeden z kilku zespołów zaproszonych do prezentowania się na koncertach. Grupa młodych ludzi tańcząca u stóp sceny, mają dobrą kondycję…. Na ogrodzony teren pod miejscem przygotowanym dla widzów można przejść tylko po okazaniu, że nie ma się – jak przypuszczam – w plecaku czy torbie alkoholu czy butelek, pilnują tego ochroniarze.

            Pozostała część widowni, bardzo liczna, świętuje przy stołach, jak zwykle na takich imprezach można uraczyć się napojami i czymś do przegryzienia. Jest sporo okazji do zabawy dla dzieci – kolejki górskie, zamki dmuchane. Duży teren, na którym w tym roku dzieje się impreza, pozwolił na rozłożenie, dla małych międzyrzeczan, kilku z nich. Zabawa trwa od wczoraj, kiedy był popis muzyków grających disco polo, były na nim również całe rodziny. Także potem widowiskowy Lasher Show. Również przed południem działy się zawody wędkarskie, biegi z cyklu: „Międzyrzecka Dziesiątka”, inicjatywa koła myśliwskiego „Myśliwi dla społeczeństwa” – z degustacją potraw. Natomiast w Bibliotece Publicznej – turniej gier strategicznych. Skwierzyńskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Zwierzaki niczyje” przygotowało informacje na temat bezdomnych zwierząt, które można zaadoptować, to kilkadziesiąt psów i kotów.

            Czekać miał nas, międzyrzeczan, jeszcze tego dnia, Dawid Kwiatkowski - z supportem: Agyness B. Barry, i kultowy, jak się mawia, zespół „Hey” z Katarzyną Nosowską, na który przyszło bardzo wielu ludzi. Także, oprócz miasteczka militarnego, zorganizowanego przez 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną, Koncert Finałowy „Uwolnij głos”. Ja czekałam na pokaz naszej rodzimej aktywności kulturalno - społecznej, która miała być prezentowana w trzeci dzień. Niestety – na tyle pogodowo nieprzyjazny, że odwołano większą część z zaplanowanych występów.

Zdołałam tylko zanotować występ Chóru „Echo” ze Skwierzyny, zespołu śpiewającego ludowe piosenki, na scenie były też wcześniej dzieci z Chóru „Piccolo”. Szkoda. Dobrze, że mamy letni sezon imprez lokalnych i naszych międzyrzeckich i okolicznych artystow zobaczę na pewno na innych festynach, które będą już wkrótce.

            Zbieramy wszyscy pieniądze dla Ani Szydłowskiej. Komitet Spoleczny Forum Międzyrzeckich Inicjatyw 2017 zorganizował tę akcję pomocy w sfinansowaniu operacji ortopedycznej – operacja biodra prowadząca do pełnej sprawności. Fundacja „Siepomaga”, ul. 27 Grudnia 9A/14, 61-737 Poznań. SMS na nr 72 365 o treści S6236, koszt SMS 2,46.

Numer Alior Banku: 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425. IBAN PL SWIFT: AL. BPPLPW tytułem 6236 Anna Szydłowska – darowizna.

Iwona Wróblak

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas