Menu
Fizyka na wesoło, czyli zupka, szaszłyk i placek…

Fizyka na wesoło, czyli zupka, szas…

            Dmuchanie b...

Opowieści Stołuńskie Pawła Jakuba Sochackiego

Opowieści Stołuńskie Pawła Jakuba S…

            Każda osa...

Nie ściemniaj, rób fotografię…

Nie ściemniaj, rób fotografię…

                      ...

Truskawkowi siłacze i Stołuń

Truskawkowi siłacze i Stołuń

            Czy Leon Pi...

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy Książek!

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy …

  Serdecznie zapraszam n...

Poezja na Głębokim

Poezja na Głębokim

            Festiwale p...

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu 2017

Finał Indywidualnych Mistrzostw Pol…

Fotorelacja z Finału Indy...

Klimaty Agaty… podwodny świat…

Klimaty Agaty… podwodny świat…

            Dużą rybę&h...

AWANS informuje…

AWANS informuje…

            Do 15. sier...

XV Muzyczne Spotkania z Folklorem

XV Muzyczne Spotkania z Folklorem

            Po raz XV w...

Prev Next

Opowieści Stołuńskie Pawła Jakuba Sochackiego

            Każda osada, miejsce życia społeczności, zasługuje na swoją opowieść. Wielowątkową i dobrze przemyślaną. Ustne opowieści krążą nieustannie – dowcipy, wspomnienia. Zawierają w sobie przeszłość i teraźniejszość. Najlepiej jednak jest jak historia, zwłaszcza lokalna, jest spisana, jak ktoś ją spisze, twierdzi autor „Opowieści Stołuńskich” Paweł J. Sochacki. Ludzka pamięć jest ulotna, gubi ważne opowieści, innym nadaje subiektywny sens.

Czytaj dalej...

Poezja na Głębokim

            Festiwale poezji przeniosły się – razem z osobą ks. Jacka Błażkiewicza - z (równie pięknych) plenerów Kęszyckich na urokliwą plażę Ośrodka Głębokie. Za ksiądzem, krzewicielem słowa wiązanego w naszej okolicy, podążyły grupy fanów jego wieloletniej działalności społecznej, kulturalnej w Kęszycy Leśniej, gdzie był proboszczem. Teraz ks. Jacek pracuje w Międzyrzeczu, a my mamy bliżej na Festiwal Poezji…

Czytaj dalej...

XV Muzyczne Spotkania z Folklorem

            Po raz XV wieś Pieski gości – jest gospodarzem – Muzycznych Spotkań z Folklorem. Niezmiennie dobry, często wysoki poziom artystyczny wydarzenia wyrobiło markę temu festiwalowi. Z okolicy - to zaledwie parenaście minut drogi samochodem od Międzyrzecza, i z dalszych miejsc, co roku zjeżdża na nie grono fanów. Spotkania są co roku w niedzielę, to doskonały czas na wypoczynek w gronie znajomych, i na atrakcje w postaci występów zespołów śpiewaczych i ludowych.

Czytaj dalej...

Lubuski Weekend Gitarowy – z dzwonkami w tle…

            Ostatni koncert w XVI Edycji Lubuskich Weekendów Gitarowych. W tym roku, do tej pory, głównie składał się z prezentacji laureatów konkursów szkolnych uczących się w naszej Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Miedzyrzeczu. Koncerty odbyły się w sali wiejskiej w Bukowcu i w Szkole Podstawowej w Kaławie.

Czytaj dalej...

Międzynarodowy Plener Plastyczny

            Międzyrzecz 2017’. Międzynarodowy Plener Plastyczny zorganizowany przez Międzyrzecki Ośrodek Kultury na Ośrodku Głębokie. Wernisaż Galerii 30’ Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.

Czytaj dalej...

Scena Młodzieżowa PRO ARTE – najlepsze spektakle…

            Finał wojewódzki. PRO ARTE Sceny Młodzieżowej, organizowane przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze – w sali kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, współorganizatora. Wybrane najlepsze spektakle… uczta dla teatromanów…

Czytaj dalej...

Trans tańczy dla międzyrzeczan

            Po licznych wojażach, po kraju i zagranicą, występach na antenie TV, zebrawszy pokaźny, wprost imponujący zestaw nagród i wyróżnień - wśród nich tytuł Mistrza Świata (2015 i 2016 r.), Zespół Taneczny „Trans” znowu – w sali kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury - występuje dla międzyrzeczan.

Czytaj dalej...

Czesław Niemen – nie tylko muzyk, kompozytor

            Dyskusyjny Klub Książki tym razem gościł Jana Edwarda Czachora, autora książki o „Czesławie Niemienie (Wydrzyckim) w Świebodzinie”, słynnym wokaliście, kompozytorze, multiinstrumentaliście i autorze tekstów, autorze poezji.

Czytaj dalej...

Eko Serial Show – o świecie zanieczyszczonym

Ekosystem. „Eko Serial Show”… Grupa Teatralna „Oczy-wiście”, instruktor: Izabela Spławska. Zespół: Kuba Potyrcha, Julianna Cap, Maria Krawiec, Szymon Michalak – współreżyseria i scenariusz, Julia Sycz, Julia Dajworska, Jan Szczurek.

Czytaj dalej...

Wielka Gdyba

Krystaliczny spektakl Izabeli Spławskiej, gdzie głównym tematem jest DZIECKO i jego świat. Bez pobocznych wątków, świat dziecka, przez Niego widziany – i osądzony... Zabierzmy dziecko z jego świata, a zostanie pustka, która wsysa… To właśnie byłoby, GDYBY… To właśnie stałoby się z krainą dzieciaków, gdyby zabrać Ich z tej krainy.

Czytaj dalej...

Pieśń jest pamięcią

 226 Rocznica uchwalenia Konstytycji 3 Maja, z tej okazji – wielka, artystyczna, celebracja wydarzenia, w sali widowiskowo–kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „Piękna nasza Polska cała”. Oglądaliśmy ich dzięki zaproszeniu ze strony dowódcy 17 WBZ płk Piotra Malinowskiego i burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza.

Czytaj dalej...

Jaka jesteś - nie wie nikt

Poezja i muzyka w Muzeum, w szacownej sali starościńskiej, miejscu głównej ekspozycji kolekcji barokowych portretów trumiennych. Poezja lokalnych twórców pod bacznym wzrokiem spoglądających uważnie oczu na wizerunkach okolicznej szlachty, naszych przodków, ludzi żyjących na naszej ziemi kilka wieków temu.

Czytaj dalej...

Szkolny Konkurs Instrumentalny

W Szkole Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu – VI Edycja Szkolnego Konkursu Instrumentalnego. Trzygodzinny koncert, otwarty dla publiczności z zewnątrz, jako cel sobie stawia, oprócz sprawdzenia umiejętności młodych muzyków, oswajanie ich z tremą związaną z wystąpieniami publicznymi - pularyzowanie muzyki, i osiągnięć artystycznych uczniów.

Czytaj dalej...

Adam Zalas i warsztaty gitarowe w Szkole Muzycznej

Na zaproszenie dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu Małgorzaty Telegi przyjechał na koncert Adam Zalas, wirtuoz gitary klasycznej, znany muzyk, pedagog i propagator muzyki gitarowej. Odwiedził nas także po to, by dać kilka cennych lekcji uczniom klas gitarowych. Warsztaty trwały przez cały dzień.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas