Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Justyna Grzebieniowska. Wystawa prac w Galerii 30 w MOK

  • Napisane przez  Iwona Wróblak
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Justyna Grzebieniowska. Wystawa prac w Galerii 30 w MOK

Od 11 kwietnia 2014 roku jest do obejrzenia w Galerii 30 Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury wystawa prac Justyny Grzebieniowskiej. Wielkie obrazy, bardzo kolorowe – mistyczne znaczenie tańca (na płótnie), jak napisała recenzentka wystawy Helena Wojciechowska. Próba znalezienia języka dla zapisania słowami ruchu z całym jego sacrum i profanum.

Taneczna, artystyczna, bitwa z pragnieniem wyrażenia fascynacji autorki tańcem za pomocą pędzla. Zdaje się oddawać w tym pragnieniu własnej intuicji. Bardzo trudna to dziedzina, taniec jest nieuchwytny. To wirowanie przestrzeni wokół tancerza i patrzących oczu, złapanie wirtualne w siatkę pikseli, czy to jest możliwe? Wdzięczne pole popisu dla malarzy.

Suknie flamenco, ich krój, choreografia – dziedzictwo kulturowe, którego są wynikiem, wyrazić to na płótnie... Ogromny ładunek kultury regionu sięgający korzeniami zamierzchłych czasów.
Suknie, falbany i falowanie powietrza wokół nich, muzyka i patrzący, który tańczy razem z malarzem. Malując tańcząc i tańcząc malowanie. W przyćmionym świetle, jakiego wymaga nastrój folkowej zabawy. Jupitery fioletów. Czerwieni, brązów, nasyconych przez światła barw wiejskiej fiesty. Przestrzeń – w zamierzeniu, wydaje mi się – jest partnerem, współgra z postaciami, zarysowanymi i ich funkcji ruchu w rytm muzyki i dźwięków, wibrujących w nich jako odpowiedź na nastrój święta. Wzorzyste tkaniny. Smukłość postaci, ich zarysowane kontury w mroku. Zapraszam do Galerii 30 w MOK.

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas