Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Adam Zalas i warsztaty gitarowe w Szkole Muzycznej

  • Napisane przez  Iwona Wróblak
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
foto: Iwona foto: Iwona

Na zaproszenie dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu Małgorzaty Telegi przyjechał na koncert Adam Zalas, wirtuoz gitary klasycznej, znany muzyk, pedagog i propagator muzyki gitarowej. Odwiedził nas także po to, by dać kilka cennych lekcji uczniom klas gitarowych. Warsztaty trwały przez cały dzień.

Koncert, który dał, też zawierał utwory, które grają uczniowie w pierwszym stopniu nauczania w szkole muzycznej. Zalas grał  utwory wybitnych kompozytorów, polskich, argentyńskich, także W.A.Mozarta. w repertuarze znalazły się kompozycje z okresu angielskiego renesansu, muzyczne opowieści z dawnych czasów, bardzo melodyjne. W programie nauczania szkół muzycznych jest także współczesna muzyka kubańska, chodzi o uczenie dzieci rytmu, uzyskiwanie danej barwy dźwięku i innych podstawowych umiejętności.

Gitarzysta sporo uwagi poświecił polskim kompozytorom, nieznanym u nas i niedocenianym, a już będącym w kanonie klasycznej muzyki gitarowej. Słyszeliśmy góralskie nuty z o Podhala, zbójnickie rytmy, inną ludową muzykę tak chętnie graną przez zawodowych artystów. Utwory m.in. Marka Pasiecznego (Wariacje podróżnika).

Perełką na koniec było pełne tajemniczości podróżowanie gitarowe w snach i marzeniach, niespokojne i czarowne poprzez wirtuozowskie opanowanie sztuki gry na gitarze klasycznej – pokaz mistrza dla uczniów.

Adam Zalas podziękował pani Dyrektor Teledze za zaproszenie do Szkoły Muzycznej na koncert i warsztaty. 

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas