Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Spektakl Trash Story Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry w MOK Wyróżniony

teatr
Spektakl Trash Story Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury - w ramach projektu Teatr Polska - już 24 września, o godz. 18.00 w sali kinowo-widowiskowej MOK. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! „Tematem przedstawienia jest pamięć. Pamięć o tych, którzy mieszkali tu przed nami. Mieszkali w domach, w których teraz mieszkamy MY. ICH już nie ma. Zostały ślady: listy, fotografie, przedmioty codziennego użytku, meble, domy i groby. Ta historia nie jest osobna, historia jest wspólna. Pamiętajmy o tym”. Marcin Liber

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej.

Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru  w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Program ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury, a także ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakle.
Inspiracją dla powstania  programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez „Redutę” Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.


W tym roku program Teatr Polska organizowany jest po raz piaty. Zgłosiło się 105 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 15 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 15  teatrom, które ze swoimi  prezentacjami i warsztatami odwiedzą 104 miejscowości w całej Polsce. Objazdy będą trwały od 15 lipca do 5 grudnia 2013 roku.
W tym roku w programie biorą udział:
Grupa Coincidentia i Fundacja Działań Kreatywnych Coincidentia z Wasilkowa, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Stowarzyszenie Studio Teatralne „Koło” z Warszawy, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Unia Teatr Niemożliwy z Warszawy, Wrocławski Teatr Lalek.
Pokazy spektakli realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego  TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Magda Fertacz

Trash Story
reżyseria: Marcin Liber
muzyka: Aleksandra Gryka
scenografia: Grupa Mixer, Marcin Liber
kostiumy: Grupa Mixer
dramaturgia: Michał Pabian
przygotowanie chóru: Hanna Klepackaobsada
są:
Matka – Elżbieta Donimirska
Wdowa – Hanna Klepacka
Brat – Ernest Nita
Ojciec – Aleksander Podolak
Mały – Dawid Rafalski (gościnnie)
byli:
Ursulka Klarin – Pedagog miejski – Kaja Bień
Ursulka Anne – Malarka – Anna Chabowska
Ursulka Marthe – Restauratorka – Marta Frąckowiak
Ursulka Althe – Farmaceutka – Anna Haba
Ursulka Karle – Handlarka – Karolina Honchera
Ursulka Truda – Lekarka – Tatiana Kołodziejska
Ursulka Joppe – Studentka – Joanna Koc
Ursulka Elfriede – Architekt miejski – Elżbieta Lisowska-Kopeć
Ursulka Brivi – Kierownik Grünfest – Beata Sobicka-Kupczyk
Ursulka Dulchi – Kierownik Chóru – Dobrosława Trębacz

Żródło: MOK Międzyrzecz 

polska e-teatr

mkidn

instytut-teatralny

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas