Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Dzień Edukacji Narodowej

10 października 2014 r. w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Międzyrzeczu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wicestarosta Remigiusz Lorenz w imieniu starosty Grzegorza Gabryelskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Lesława Hołowni złożył życzenia nagrodzonym oraz wręczył nagrody.

Czytaj dalej...

Forum Edukacyjne w Trzcielu

24 września 2014 r. organizacja pozarządowa – Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość, która realizuje projekt pt.„Stawiamy na młodzież" z dotacji pozyskanej z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać Szanse" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, zorganizowała w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Trzcielu Forum Edukacyjne.

Czytaj dalej...

Forum Edukacyjne w Bukowcu

25 września 2014 r. stowarzyszenie Wsi Bukowiec „ Działajmy Razem" oraz młodzież z Bukowca przedstawili diagnozę środowiska lokalnego dotyczącą młodzieży. Z diagnozą zapoznali się wicestarosta Remigiusz Lorenz, członek Zarządu Powiatu Zofia Plewa, przewodniczący Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych Włodzimierz Szopinski, przedstawiciele Gminy Międzyrzecz, członkowie organizacji pozarządowych, nauczyciele.

Czytaj dalej...

Wspieranie rozwoju szkół i przedszkoli w powiecie międzyrzeckim

W roku szkolnym 2013/2014 powiat międzyrzecki realizował projekt w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół. Projekt będzie realizowany do końca sierpnia 2015 r. Głównym jego celem jest podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia 249 nauczycieli ze szkół i przedszkoli w powiecie międzyrzeckim w obszarach wymagających wsparcia.

Realizowane były następujące formy doskonalenia nauczycieli:

Gimnazjum w Trzcielu, Szkoła Podstawowa w Pszczewie, Zespół Edukacyjny w Brójcach:

- Skuteczna komunikacja interpersonalna drogą do porozumienia z uczniami i rodzicami.
- Analiza dobrych praktyk angażowania rodziców w życie szkoły.
- Motywowanie uczniów.

Zespół Szkół Budowlanych w Międzyrzeczu:

- Komunikacja interpersonalna, skuteczna komunikacja z rodzicem.
- Aktywnie i efektywnie.
- Ewaluacja wewnętrzna z sensem.
- Coaching w pracy nauczyciela.

Szkoła Podstawowa w Templewie:

- Coaching w pracy nauczyciela szkolenie.
- Jak indywidualizować pracę na lekcji - lekcja pokazowa.
- Ocenianie wspierające - pomoc edukacyjna.
- Motywowanie uczniów do pracy.

Szkoła Podstawowa w Przytocznej:

- Praca z tablica interaktywną .
- Metoda projektu w pracy z uczniami.
- Metody aktywizujące .
- Motywacja i automotywacja uczniów .
- Ocenianie wspierające - pomoc edukacyjna.
- Jak indywidualizować prace na lekcji?
- Nabywanie kompetencji potrzebnych do opracowania programów autorskich.
- Metoda Dobrego Startu.

Przedszkole Gromadzka Misia Uszatka w Skwierzynie:

- Muzykoterapia.
- Trening autogenny Schulza.
- Coaching w pracy nauczyciela.
- Emisja głosu dla nauczycieli.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu:

- Neuroróżnorodność - jak pracować z uczniami o specyficznych potrzebach edukacyjnych.
- Rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć uczniów oraz aktywne, wspierające słuchanie .
- Wyrażanie oczekiwań i ograniczeń tak, aby były przez ucznia respektowane, sposoby dyscyplinowania uczniów na lekcjach.
- Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów.
- Budowanie realnego poczucia własnej wartości uczniów.
- Tutoring i inne sposoby angażowania rodziców w życie szkoły.

Czytaj dalej...

Święto Policji wg. Starostwa

Policjanci z powiatu międzyrzeckiego swoje święto w tym roku obchodzili w Skwierzynie. Festyn odbył się 21 lipca 2014 r. przy Urzędzie Miejskim. Przygotowano szereg atrakcji dla dzieci. Był pokaz sprzętu policyjnego, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Dzieci mogły poprzez zabawę przypomnieć sobie w jaki sposób zachować się w razie zagrożenia.

Czytaj dalej...

Nagrody za promowanie powiatu

Dalszy ciąg nadrabiania informacji ze Starostwa. 30 czerwca 2014 r. na sesji Rady Powiatu Starosta - Grzegorz Gabryelski wręczył nagrody za promowanie Powiatu Międzyrzeckiego. Zgodnie z zarządzeniem Starosty Międzyrzeckiego z dnia 27 czerwca 2012 r. w sprawie regulaminu przyznawania nagród za promowanie Powiatu Międzyrzeckiego, mieszkańcy powiatu mogą otrzymać nagrodę. Nagroda przyznawana jest za działania popularyzujące Powiat Międzyrzecki w kraju lub za granicą poprzez:

Czytaj dalej...

Stypendia dla uzdolnionych uczniów

27 czerwca 2014 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu odbyło się wręczenie stypendiów uzdolnionym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych. Stypendia wręczał wicestarosta Remigiusz Lorenz. Stypendia otrzymali następujący uczniowie:

Czytaj dalej...

Konkurs literacki rozstrzygnięty

Od jakiegoś czasu mieliśmy pewne problemy techniczne z wymianą informacji teraz nadrabiamy zaległości, a więc wieści ze Starostwa.

Komisja powołana Zarządzeniem Starosty Międzyrzeckiego w składzie: Daria Woźniak – przewodnicząca,  Izabela Stopyra – członek, Mariola Solecka – członek, dokonała w dniu 11 czerwca 2014 r. rozstrzygnięcia konkursu literackiego pt. „Moje ukochane miejsce" Wpłynęło łącznie 8 prac. 

Czytaj dalej...

Obchody Dnia Strażaka powiatu międzyrzeckiego

16 maja 2014 r. odbyły się w Międzyrzeczu Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościele p.w. Świętego Wojciecha. Główna uroczystość odbyła się na placu pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego.

Czytaj dalej...

Międzyrzeczanie po rejestracji w ZIP

W dniu 28 kwietnia 2014 (informacja troszkę stara, jakoś to nam umknęło ale lepiej późno niż wcale przyp.red.) mieszkańcy powiatu mieli możliwość zarejestrowania się w systemie Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia wydawali zainteresowanym hasło i login dostępu do indywidualnego konta udostępniającego zarejestrowanym użytkownikom analizę danych o ich leczeniu i jego finansowaniu, gromadzonych przez NFZ od 2008 roku.

Czytaj dalej...

Spotkanie integracyjne

7 grudnia 2013 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu odbyło się spotkanie integracyjne Zarządu ZLOP z przedstawicielami organizacji pozarządowych z powiatu międzyrzeckiego. Spotkanie prowadził Włodzimierz Szopinski – przewodniczący Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych w Międzyrzeczu.

Czytaj dalej...

Konferencja w MOK

Międzyrzecki Ośrodek Kultury gościł 7 listopada 2013 r. pracowników bibliotek z powiatu międzyrzeckiego. Konferencję prowadziła p. Agnieszka Czekała – kustosz do zadań biblioteki powiatowej.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas