Menu
Kęszyca Leśna gospodarzem Dożynek Gminnych

Kęszyca Leśna gospodarzem Dożynek G…

            Kęszyca Leś...

Cash Broker Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa 57:33

Cash Broker Stal Gorzów - Włókniarz…

Fotorelacja z meczu z dni...

W malinowym chruśniaku działkowym – Dożynki 2017

W malinowym chruśniaku działkowym –…

            Stosowna do...

Było militarnie za budynkiem MOK…

Było militarnie za budynkiem MOK…

            Piknik Mili...

Zapisz się na AWANS

Zapisz się na AWANS

            Zapisz si...

Bach na violę da spalla - Jesenka Balic Zunic

Bach na violę da spalla - Jesenka B…

            Wioloncze...

Przedsionki Raju w Międzyrzeczu…

Przedsionki Raju w Międzyrzeczu…

            W tym roku ...

Prev Next

Udany debiut na triathlonowej mapie Polski!

Udany debiut na triathlonowej mapie Polski!

Górska odsłona cyklu Enea Tri Tour zakończona z sukcesem. Malownicze Stronie Śląskie uznane zostało za idealne miejsce do utrzymania wysokiej formy przez triathlonistów.

 

Rywalizacja odbywała się na kilku dystansach. W Mistrzostwach Polski na dystansie ITU zwyciężył Przemysław Szymanowski, dystans 44 należał do Bartłomieja Buczka, 22 km do Marka Strachoty, zaś Mistrzem Polski w Crosstriathlonie został Sylwester Swat.

Rywalizacja toczyła się na dystansach: długim ITU (3 km pływania, 80 km jazdy rowerem oraz 20 km biegu); 22 km (0,75 km – pływanie, 16 km – rower, 5 km – bieg) oraz 44 km (1,5 km – pływanie, 32 km – rower, 10 km – bieg). Crosstriathlon to z kolei 1 km pływania, 25 km na rowerze oraz 8 km biegu w typowo górskich i szutrowych warunkach. Warto dodać, że tylko na trasie rowerowej zawodnicy zmagali się z przewyższeniami ponad 1600 m.

- Świetna robota, graty dla organizatorów, do zobaczenia za rok. Mam jeszcze do rozliczenia się z trasą biegową – podsumował Łukasz Kalaszczyński, zdobywca 3 miejsca na dystansie ITU. Rewelacyjny wynik osiągnęła Ewa Bugdoł zajmując 11 pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski na dystansie ITU.

Wyniki rywalizacji znajdują się tutaj:

http://sts-timing.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=7

- Pomimo kameralnego charakteru, impreza w Stroniu Śląskim okazała się fenomenalnym świętem triathlonu w pięknej, górskiej odsłonie – komentuje Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator cyklu Enea Tri Tour. – Nie tylko mnogość dystansów, ale także niesamowity doping kibiców i wyniki osiągane na trudnych i wymagających trasach, stanowią o wyjątkowości tego miejsca – dodaje.

Stronie Śląskie wyróżniają się niezwykle urozmaiconym górskim krajobrazem, rozległymi lasami i ogromną gościnnością mieszkańców. Wszystko to sprawia, że Stronie Śląskie stało się idealnym miejscem na zorganizowanie kolejnej imprezy z cyklu Enea Tri Tour.

Triathlon Stronie Śląskie jest siódmą z kolei imprezą największego w Polsce cyklu triathlonowego -  Enea Tri Tour. Przed nami jeszcze: Triathlon Polska 2015 Bydgoszcz Borówno (23.08) oraz Prime Food Triathlon Przechlewo (05-06.09). Enea Tri Tour 2015 to ogromne święto triathlonu, w którym łącznie weźmie udział ok. 15 tysięcy zawodników i ponad 50 tysięcy kibiców.

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas