Menu
Kęszyca Leśna gospodarzem Dożynek Gminnych

Kęszyca Leśna gospodarzem Dożynek G…

            Kęszyca Leś...

Cash Broker Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa 57:33

Cash Broker Stal Gorzów - Włókniarz…

Fotorelacja z meczu z dni...

W malinowym chruśniaku działkowym – Dożynki 2017

W malinowym chruśniaku działkowym –…

            Stosowna do...

Było militarnie za budynkiem MOK…

Było militarnie za budynkiem MOK…

            Piknik Mili...

Zapisz się na AWANS

Zapisz się na AWANS

            Zapisz si...

Bach na violę da spalla - Jesenka Balic Zunic

Bach na violę da spalla - Jesenka B…

            Wioloncze...

Przedsionki Raju w Międzyrzeczu…

Przedsionki Raju w Międzyrzeczu…

            W tym roku ...

Prev Next

„Nie od razu Polskę zbudowano”

„Nie od razu Polskę zbudowano”

Nie od razu Polskę zbudowano” - to hasło kolejnej, XXI już edycji Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 w Polsce. Chcemy pokazać Polskę jako państwowość, która ukonstytuowała się w X wieku i trwa do dzisiaj. Pragniemy przypomnieć jaką wartością jest własna państwowość i jakie były koleje jej kształtowania. Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 odbędą się tradycyjnie w drugi i trzeci weekend września (7-8 i 14-15 września 2013).


Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uroczysta inauguracja będzie miała miejsce w Opactwie Cysterskim w Wąchocku 7 września.
Tegoroczną edycją EDD chcemy przypomnieć wszelkie formy budowy polskiej państwowości. Nie tylko w sensie dosłownym, czyli kształtowaniu granic na przestrzeni dziejów ale również tym symbolicznym – poczuciu przynależności i związku z historią, językiem, tradycją.

 

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędą się w drugi weekend września. Muzeum zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego zwiedzania placówki.

 

Nawiązując do tematu przewodniego tegorocznych Dni „Nie od razu Polskę zbudowano” Muzeum proponuje gościom prezentację wystawy fotograficznej lubuskiej perełki architektonicznej, jaką jest zamek w Międzyrzeczu oraz wykład i prezentację na temat tego zabytku, który poprowadzi dyrektor Muzeum w Międzyrzeczu Andrzej Kirmiel. Wykład i prezentacja odbędą się Sali Witrażowej 15 września 2013 r. (niedziela) o godzinie 12:00

 

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas